10 kuriozit ze světa selfie: Jsou nebezpečnější než plavání se žraloky

Také jste jedním z těch, kteří si neodpustí žádnou příležitost pro pořízení selfie a neváháte k tomu použít tyč? „Selfiečka“, tedy fotografické autoportréty, se staly masivní zábavou po celém světě. Lidé se snaží vytvořit co nejoriginálnější selfie v co nejextrémnějších podmínkách – například na střechách nejvyšších budov na světě, poblíž požáru, s nebezpečnými zvířaty atp. Čím unikátnější selfie fotka je, tím větší je následné uznání veřejnosti na sociálních sítích.

Ministerstvo bezpečnosti varuje: selfie může zabíjet!

Od roku 2014 je po světě zaznamenáno až 49 potvrzených úmrtí v důsledku dělání selfie, z toho v roce 2015 zemřelo při focení selfie 28 lidí. Selfie mají tedy na svědomí více úmrtí než plavání se žraloky, americký fotbal či nehody při výstupu na nejvyšší horu světa Mount Everest! Selfie samo o sobě však smrtelné není, jde pouze o neopatrnost a neodhadnutí svých možností při pořizování fotografií. Nejčastější obětí selfie je mladý muž z Indie okolo 21 let. Ve zhruba třetině případů nešťastník zemře při pádu z výšky, následuje utopení, focení poblíž vlaku, zastřelení, odpálení granátem, pád z letadla nebo autonehoda a na posledním místě je zabití zvířetem.

Počet míst se zákazem selfie tyče stále stoupá

Selfie tyče byly z bezpečnostních důvodů zakázány v newyorském Metropolitním muzeu umění, nesmí se nosit do londýnské Národní galerie, na hudební festival Coachella, fotbalové stadiony anglické Premier League, do 16 oblastí v Bombaji, v Mecce, v Jižní Koreji, na populární pláž Garoupe ve Francii, do Disneylandu, v Pamploně ve Španělsku při běhu s býky, do Kolosea, Paláce ve Versailles, do Opera House v Sydney, na jezero Tahoe a další místa po celém světě. V New Yorku je dokonce zákon na zákaz pořizování selfie s velkou kočkovitou šelmou (tzv. „tygří selfie“). Tyto tygří selfie se rozmohly zejména mezi mladými Američany, kteří tak chtěli zvýšit své šance na seznámení se s vytouženou ženou.

Selfie tyče vymysleli Češi. Měli jsme ji už přes 40 lety

Selfie tyč byla nejspíše vymyšlena Čechy 40 let předtím, než skutečně přišla na trh. Objevila se ve filmu „Zabil jsem Einsteina, pánové…“ z roku 1969! Byla ale mnohem dokonalejší než ta současná, protože fotografii dokonce ihned vytiskla.

Hon za nejdelší selfie tyčí má nový rekord

Držitelem rekordu v délce selfie tyče je zatím Ben Stiller, který vytvořil 8,56 m dlouhou tyč. Toho se ale pokusil trumfnout uživatel Ware na YouTube, jehož tyč měla délku 9,57 m. Manipulace s tak dlouhou „obludou“ ale není vůbec jednoduchá! Názorně to ukazuje ve svém videu.

Prohlédněte si vaše pozadí

Zajímalo vás někdy, jak vypadá vaše pozadí? Nebo dřete v posilovně a chcete se se svým sexy zadkem pochlubit na sociálních sítích? Pak vás jistě potěší vychytávka ve světě selfie, tzv. BelfieStick, díky které si můžete jednoduše vyfotit vaši zadní část těla. O tuto tyč je prý nyní takový zájem, že je ve všech obchodech vyprodaná!

Selfie tyč je už mimo, teď jede selfie lžíce

10 kuriozit ze světa selfie: Jsou nebezpečnější než plavání se žralokyŘešili jste někdy dilema, jestli se nejdříve vyfotit nebo nasnídat? Výrobce cereálnií Cinnamon Toast Crunch to vyřešili za vás! Jedná se o další bizardní novinku ve světě selfie - selfie lžička (Selfie Spoon). Tato firma chtěla zkombinovat snídani a selfie do jednoho, mimo jiné se ale jedná i o skvělý marketingový tah. Díky teleskopické tyči ji lze natáhnout až na 76 cm. a vyfotit se tak při jezení svých oblíbených cereálií. Podobným produktem je i selfie hřeben, se kterým uděláte skvělé koupelové selfie třeba hned po sprše.

I vši milují selfie! Rusko kvůli selfie zasáhla epidemie vší

Selfie v Rusku způsobuje šíření vší. Aby se totiž lidé dostali do záběru, musí se k sobě přitulit hlavami a na takový okamžik čekají vši, které ihned skákají z jedné hlavy na druhou. Před tímto epidemickým rozšířením varovala ruská hygienická služba.

Terorista nebo fotograf? V Rusku vás mohou považovat za ozbrojence

Ruské úřady zahájili kampaň proti selfie tyčím – z pohledu příslušníka ozbrojených sil je totiž z dálky nemožné rychle poznat, jestli se člověk nakrucuje před mobilem na tyči nebo se chystá odpálit podomácku vyrobenou bazuku. Al-Džazíra varuje, že si lidé mají rozmyslet, jestli jim lajky na sociálních sítích stojí za riziko, že je budou považovat za ozbrojence a jako s takovým s nimi i naloží.

Selfie se psem je hračka díky novému vynálezu

Chcete si vyfotit selfie se svým psem, ale on ne a ne postát? Jason Hernandez ze San Diega přišel na způsob, jak psa zaujmout. Jde o produkt Pooch Selfie – na telefon nasadíte držák s tenisovým míčkem, což zajistí psí pozornost a pak už jen stačí fotit.

Nový trend ve světě mužských selfie - krásná krajina s „něčím“ navíc

V roce 2007 vznikl zajímavý trend ve focení selfie – tzv. „nutscaping“. O co jde? Jedná se o fotografii krásných pohlednicových přírodních výjevů obohacených ale o něco navíc – o kousek fotografova šourku.

A na závěr ještě jedna třešnička na dortu. Prohlédněte si 20 nejhorších a nejtrapnějších selfie světa!

Zdroje: resetmag.cz , tojemasakr.cz, sabmohmaya.wordpress.com, petful.com, techxcite.com

Líbil se vám článek? Sdílejte ho a vyjádřete svůj názor na Facebook!

Komentovat a sdíletDalší články magazínu