4 tipy na kreativní tvoření i u vás doma

Co se týče barev přírody, je podzim nejkrásnějším obdobím roce. Listy hrají všemi barvami a pokrývají stromy i zem, kvetou ještě poslední rostlinky, sytá červená zdobí šípkové keře, oranžová zase září z jeřabin. Bohužel, počasí je často hodně nepříjemné, takže nezbývá nic jiného, než sedět doma. Máme pro vás hned 4 tipy, jak chmurné podzimní dny přeměnit v čas plný radosti a perfektní zábavy.

 

Nejen zvířátka z kaštanů

 

Zvířátko z kaštanů, které se spojují pomocí špejlí, si vytvořil snad každý. Je to super zábava pro děti i dospělé. Nemusí zůstávat jen u zvířátek. Nasbírejte si ještě žaludy a vytvořte si postavičky lidí či domečky pro skřítky. Na takové tvoření je dobré si vzít na pomoc tavnou pistoli, papír a nůžky. Z papíru vystříhejte například oči nebo křídla a nalepte je na výtvory. Bude to vypadat báječně. Jestliže nemáte, kde sehnat kaštany, nevadí. Můžete je nahradit plastelínou. V naší nabídce pro vás máme plastelínu "Fun Dough". Je jemná, poddajná a pracuje se s ní lépe než s klasickou.

 

Bramborová razítka


S podzimem je spjata sklizeň brambor. Můžete si z nich vytvořit si krásná razítka.

Potřebovat budete pouze brambory, nožík a kvalitní tempery. Do brambory vyřízněte

jakýkoliv tvar a razítko je na světě. Můžete tisknout na papír i látku. Nejlépe drží tempery, ale použít se dají i vodovky.

 

 

Věnečky a jiné dekorace

Udělejte si krásné dekorace na dveře. Stačí si koupit korpus na věneček a venku nasbírat potřebný materiál. Použít se dá šípek, jeřabiny, sušená jablíčka, jehličí, mech, sušená tráva a mnoho dalšího. Pomocí lepidla nebo tavné pistole jej naaranžujte na korpus. Je to jednoduché a vhodné i pro děti.

 

 

 

 

Staňte se „krajinkářem“

Někdy je příroda zbarvena tak dojemně, že si chcete pohled na ni uchovat navěky. Jde to. Stačí vzít papír či plátno, vodovky či tempery a pustit se do díla. Nebojte se experimentovat, namíchejte různě barevné odstíny a vytvořte krásný obraz podzimní krajiny.