Inkoustový tisk za 4 haléře

Také na Vás vyskakují z různých médií reklamy, ve kterých se hlásá, že budete s novými inkoustovými tiskárnami tisknout za hubičku?  Říkáte si, tak na to se musím podívat, to mě zajímá, to chci! Na internetu najdete příslušný model inkoustové tiskárny, zjistíte, že i cena stroje je vcelku příznivá a tak neváháte a objednáte si hned tři kusy. Do každé kanceláře jednu. Barevný tisk za 4 haléře, to nemá chybu!

 

 

 

Přijedete do firmy, vyměníte staré laserové tiskárny, které byly sice ještě bezproblémové za nové inkoustové, ale nižší cena provozu za to přece stojí.

 

Již při prvním tisku, ale zjistíte, že oproti laserovým tiskárnám mají inkoustové tiskárny na klasický kancelářský papír - jiný ani z ekonomických důvodů nepoužíváte - výrazně méně kvalitní tisk. Není ani tak ostrý, ani sytý, jak jste byli zvyklí u laserového tisku.

Řeknete si, inu co, je to levnější, tak na tu kvalitu nebudeme tolik hledět.

 

 

 

 

Na laserových strojích jste byli zvyklí tisknout oboustranně z důvodu ekonomiky tisku i pro dobrý pocit z ochrany životního prostředí. Ano, i inkoustové tiskárny tuto funkci nabízejí a tak do inkoustové tiskárny pošlete tiskovou úlohu s požadavkem na oboustranný tisk. Jaké je, ale vaše překvapení, když na 20 stránkový dokument, na který jste obvykle čekali maximálně půl minuty, čekáte minuty dvě. Toto ovšem není jediné nepříjemné překvapení, které vás čeká. Po odebrání vytisknutého dokumentu z tiskárny si všimnete, že obrázky se částečně propily a jsou dost patrné i na druhé straně listu s oboustranným výtiskem. A zase si řeknete, inu co, je to levnější, tak na tu kvalitu a rychlost nebudeme tak hledět.

 

 

Za pár týdnů se vám  začnou od zaměstnanců, kteří s tiskárnami pracují, kupit stížnosti a připomínky, že chtějí zpátky laserové stroje. A důvody mají oprávněné. Jednak jsou tiskárny pomalé a brzdí práci ve firmě. Uživatelé si také stěžují na kvalitu tisku . A v neposlední řadě poukazují na zhoršení dobrého jména firmy, když se zákazníkům posílají oboustranné dokumenty, na kterých obrázky prosvítají na druhou stranu listu a adresa na obálce je celá rozmočená, protože zrovna prší.

 

 

A potom si řeknete, stálo to vůbec za to? Zhoršila se nám produktivita práce. Kvůli zlepšení kvality tisku jsme museli koupit papíry s vyšší gramáží, na tisk obálek stejně zase používáme laserový stroj a stále se musím zabývat stížnostmi zaměstnanců.

 

Když srovnáme všechna pro a proti u pořízení inkoustové tiskárny s levným tiskem do firmy, co vám vyjde? Myslíte si, že jste ušetřili?

 

 

 

Pro:

  • cena za zhotovenou stránku
  • cena za tiskový stroj
  • tisk fotografií na fotopapíry (zde se ale ztrácí výhoda nízké ceny za výtisk)

 

 

Proti:

  • pomalý tisk (snížení produktivity práce, prostoje zaměstnanců)
  • nekvalitní tisk na klasický kancelářský papír 80g/m2
  • prosakování obrázků na druhou stranu při oboustranném tisku
  • rozpíjení tisku při potřísnění vodou
  • zvýšené nároky na kvalitu a gramáž papíru (vyšší cena až 1 Kč za list A4)
  • při delší odstávce stroje (celozávodní dovolená) se může stát, že zaschnou trysky v tiskové hlavě

 

S námi můžete bezstarostně, levně, rychle a kvalitně tisknout na laserových, multifunkčních strojích.