Jak tisknout vánoční fotky kvalitně, levně, netradičně

Máme zde čas Vánoc a to je období, kdy i ti, kteří celý rok nefotí, vytáhnou ze skříní své foťáky a nebo na svých chytrých telefonech bádají, jak nejlépe udělat alespoň trochu kvalitní fotky, aby mohli zachytit radost svých blízkých pod vánočním stromkem.

Mnozí z nás si pak rádi pořízené fotografie vytisknou sami v pohodlí domova na vlastní tiskárně.

 

Pro domácí i firemní účely tisku kvalitních fotek bych vám rád předal pár rad.

 

V první řadě je důležité si uvědomit, že výslednou kvalitu fotek udává již přístroj, kterým fotografie pořídíme. Foťák s malým rozlišením nemůže sloužit k výrobě fotek na A3 formát. Z fotky, která je již při pořízení rozmazaná, extrémně tmavá nebo světlá a nebo vykazuje moc digitálního šumu, nikdy neuděláte kvalitní výtisk.

 

 

Kvalitu fotografie můžete také ovlivnit při jejím zpracování v editoru PC.

 

A v neposlední řadě je důležité, aby jste tiskli na kvalitní fotopapír.

 

Co se týče fotopapíru pro inkoustový i laserový  tisk, rozlišujeme tři základní  druhy - lesklý, pololesklý a matný. Dále papír rozlišujeme dle tloušťky (gramáže) a složení (použitý materiál a chemická povrchová úprava).

 

V žádném případě nesmíte používat fotopapíry určené pro inkoustový tisk v laserových a LED tiskárnách.

 

Na co také nesmíte zapomenout při tisku fotografií, je správné nastavení tiskové úlohy. Nastavit kvalitu na nejlepší, zvolit správný druh fotopapíru, nastavit okrajový či bezokrajový tisk a případně vyzkoušet různá vylepšení obrázku.

Poslední a neméně důležitou částí procesu zhotovení kvalitní fotografie je zvolení vhodné tiskárny.

 

Brother

Z naší nabídky tiskáren, které jsou schopné nabídnout kvalitní tisk fotografií, bych doporučil: Brother DCP-T500W, kde cena barevného výtisku na A4 formát začíná již na 12 haléřích.

V případě, že potřebujete tisknout velkoformátové fotografie, doporučuji Brother MFC-J4420DW,  kdy za přijatelnou pořizovací cenu získáte stroj schopný tisknout formát A3, a který  zvádne i bezokrajový tisk na velký formát o rozměrech 297 × 420 mm.

Obrovskou výhodou obou zmiňovaných modelů je jejich  konektivita s WiFi a tedy možnost připojit  je ke všem dostupným počítačům v domácnosti či firmě. To ovšem není vše. Protože firma Brother jde s dobou, můžete si díky aplikaci iPrint&Scan  vytisknout fotky přímo ze zařízení s OS Android.

 

OKI

Udělali jste si panoramatickou fotku krásné zasněžené krajiny, nočního osvětleného města nebo celé početné rodiny případně ještě početnější firmy u vánočního stromku? A říkáte si, to by chtělo tisk na bannerový pás? I pro vás tu máme řešení. Veškeré barevné LED tiskárny od firmy OKI tuto funkci tisku nabízejí.

Nejlevnější LED barevné multifunkce, které tisknou na bannery o délce až 1320 mm jsou OKI MC352dn a OKI MC363dn.

 

I firma OKI nabízí mobilní tisk přes aplikaci Mobile Print.

 

Zde ovšem je potřeba říci, že připojení se zařízeními s

OS Android neprobíhá na přímo, nýbrž přes WiFi router, ke kterému musíte mít tiskárnu připojenou LAN kabelem. Popřípadě dokoupit Wireless modul do tiskárny.

 

 

Na závěr bych chtěl všem popřát klidné prožití Vánočních svátků, hodně povedených vytisknutých fotek a žádné připálené cukroví.