Tiskněte, ať už jste kdekoliv

Přenosné neboli mobilní tiskárny se vyznačují kompaktními rozměry a většinou umožňují provoz na baterie. Také se u těchto tiskáren často setkáváme s možností bezdrátového přenosu dat WiFi a Bluetooth. Jsou zde zastoupeny technologie inkoustového a termálního tisku.

1. Inkoustové tiskárny

Mohou tisknout na papír formátu až A4,  jsou tedy  vhodné pro tisk faktur, prezentací, grafiky a fotografií. Tisk je cenově náročnější, ale velmi kvalitní, obzvláště na speciální fotopapíry.

Příklady přenosných inkoustových tiskáren:

HP Officejet 202 Mobile Printer Canon PIXMA iP110 EPSON WorkForce WF-100W MFZ

 

2. Termotiskárny

rozdělujeme je dále do dvou skupin:

A.Termotransferový tisk na teplocitlivý papír, který se používá do pokladních tiskáren pro tisk účtenek, tisk samolepících štítků a archů formátu až A4. Tisk je pouze černobílý a má jen omezené rozlišení, je ale relativně rychlý a levný. Tyto tiskárny si můžete zakoupit na našem e-shopu zde.
 

Brother PocketJet PJ-662 Brother PocketJet PJ-722 Brother PocketJet PJ-773 Brother RuggedJet RJ-3050

 
B.Termosublimační tisk funguje na principu zahřátí vícevrstvé speciální pásky a otisknutí na speciální fotopapír. Postupným skládáním čtyř barev se dosáhne daného odstínu konkrétního bodu tištěného obrazu. Tisk je velmi zdlouhavý a finančně náročný, ale zato dosahuje profesionální fotokvality, dlouhodobé stálosti barev a odolnosti proti vodě a otěru.
 
Příklady přenosných termosublimačních tiskáren:
 
Canon SELPHY CP-1000 Kodak Photo Printer Mini gold
 
 
APLIKACE PRO TISKÁRNY

Tisk u přenosných tiskáren je možný nejen z počítačů a notebooků, ale díky aplikacím od jednotlivých výrobců těchto tiskáren i z mobilních zařízení typu smartphone či tablet s operačními systémy Android a iOS. Pomocí těchto aplikací si obrázky nejen vytisknete, ale před tiskem i upravíte ke své spokojenosti.
 
 
Příklady aplikací zde:
 
Brother iPrint&Label Brother iPrint&Scan Canon PRINT Inkjet/SELPHY Epson Creative Print HP All-in-One Printer Remote KODAK Printer Mini

 

Pokud Vás zajímá více informací, tak kontaktujte našeho odborníka:

ADAM SOKOLOVSKÝ

sokolovsky@damedis.cz
+420 530 332 262