Vyhledat tu správnou fakturu nebo doklad, který potřebuji. Hned a odkudkoliv

Stalo se Vám, že jste potřebovali najít nějaký dokument nebo doklad? Že jste kvůli tomu museli zpátky do práce, nebo dokonce dát své heslo do počítače kolegovi v práci, aby vám to poslal z vašeho počítače?

 

Google Disk

 

Každý uživatel Google for Work získá pro svou práci kromě kalendáře a mailu i 30GB úložiště  pro svá data. Do objemu se nepočítají Google dokumenty, kterých tam může mít každý uživatel neomezeně a fotky, pokud uživatel používá synchronizaci s Google fotkami. Všechny soubory, ať už PDF, JPG, XLSX, DOCX…,  které na disk nahrajte si můžete zařadit do stromové struktury, jak jste zvyklí, aby se vám lépe vyhledávali. Dokonce si je můžete barevně oddělit.

 

 

Vyhledávání dokumentů

 

Většina uživatelů neví, že Google automaticky indexuje, pomoci technologie OCR, každý soubor, který na něj nahrajete. Je potom opravdu snadné najít konkrétní fakturu nebo doklad. Stačí jenom do vyhledávače napsat libovolnou informaci z dokumentu, který hledáte.

 

Tak tedy hledám fakturu firmy z Malostranské. A během okamžiku mám výsledek.

 

 

 

A nemusí se jednat jenom o naskenované faktury nahrané na Google Disk. Může se jednat o účtenku naskenovanou z mobilu přes aplikaci Google Disk. Aplikace Google Disk v mobilním zařízení (Android i iOS) umožňuje vytvářet PDF soubory, které se rovnou nahrávají na váš Google Disk. Google Disk umí převést tyto PDF soubory do upravovatelného textového souboru.

 


 

Pokročilejší funkce vyhledávání Google Disk

Můžete používat i pokročilejší funkce vyhledávání. Pokud si otevřete pokročilé nastavení, objeví se vám tyto informace (otevírá se skrze malý černý trojúhelník v rohu).

Zde můžete vyhledávat podle typu souboru,

 

 

podle toho, kdy byl soubor naposled upraven,

 

 

nebo podle toho kdo soubor vytvořil:

PS: Google Disk nabízí i jednu velmi užitečnou vlastnost navíc. Pokud na něj nahrajete video soubor, automaticky se převede do formátu podobnému youtube. Uživatel si video nemusí stahovat, řešit program pro spouštění. Prostě si video spustí přímo z Google disku (i bez nutnosti mít Google účet)