DAMEDIS PODPORUJE ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

31. 1. 2019

SÁZÍME STROMY

Pod odborným dohledem organizace Sázíme stromy jsme zasadili první várku stromů a keřů v Brně - Medlánkách. Tak jsme podpořili chillout zónu u rybníka. Vysázeli jsme staré odrůdy jabloní jako Coxova Reneta, Čistecké lahůdkové, Průsvitné letní, Parménu zlatou a hrušni jako Williamsovu a Hardyho máslovku. Z keřů pak svídu krvavou.

Stromy vysadili zaměstnanci společnosti Damedis i s rodinami. 
"Udělali jsme si tak příjemný víkendový den, který jsme jako tým po práci zakončili opékáním špekáčků s menším občerstvením" říká Aleš Brůžek (jednatel společnosti).

Proč sázíme stromy?

  • Každým rokem se na světě vykácí 70.000 km2 stromů, to je území velké jako celá Česká republika. I v rámci ČR počet vzrostlých stromů neustále klesá. Aktivní výsadbou se tato čísla vyrovnávají.
  • Uvědomujeme si, že firmy svojí činností životní prostředí spíše zatěžují a je třeba přírodu aktivně podporovat. Vysazení stromů je pro nás prvním krokem vedoucím ke změnám. Proto jsme se jako Damedis tým aktivně zapojili a přes vykopání jámy, zatlučení kůlu, zamazání se od hlíny cítili hrdost a štěstí. 
  • Považujeme tuto práci za velmi důležitou v dnešním světě. Chceme, aby sázení stromů bylo pro všechny, vedle podpory vědomí, o nutnosti naši přírodu chránit.

 Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Čtěte více

Rozumím